Avcý Paintball Karaaslan'da Paintball Keyfi
Avcý Paintball
Avcý Paintball Paintball Hakknda, Paintball Oyunu, Paintball Nedir?
Avcý Paintball
Avcý Paintball Kocaeli Paintball
Avcý Paintball
 
KOCAELİ
Avcý Paintball Paintball Hakknda, Paintball Oyunu, Paintball Nedir?
Avcý Paintball

Paintball tanmsal olarak, boya kapsülleri atan silahlarla rakibi strateji ve takm ruhu ile saf d etmeyi ve verilen görevi baarmay hedef seçen takmlarn belirli alan içersindeki mücadeleleridir. Temel ilke “Hayatta kal, yoket ve baar” dr. Oyunu dier sporlardan farkl klan ise maksimum adrenalin, iyi strateji, stress altnda karar verme, az miktarda fiziki yetenekle yüksek oranda zeka gerektirmesidir.

Amerika bata olmak üzere tüm dünyada u anda Paintball ile ilgili kurulularn says yüzlerle ifade edilebilir. Bu kurulularn arasnda Paintball oyun alanlar, malzeme satclar, takmlar ve hatta ulusal ve uluslararas Paintball federasyonlar bulunmaktadr. Uluslararas turnuvalar sayesinde oyunculara ülkelerini temsil etme frsat salanmaktadr.

Oyunun amac ise verilen görevi gerçekletirmektir. Buna "senaryoyu uygulamak" denir. Amaç belli bir süre içinde kar takmn kalesindeki bayra ele geçirmek, bir rehineyi kurtarmak, bakannz güvenli bir ekilde hedefe ulatrmak, kar takmn tamamn elemek, tek bana vurulmadan kalan son kii olmaya çalmak, bir kaça yakalamak, bir tepeyi savunmak, bir köprüyü uçurmak veya ikili timlere ayrlp dier timleri elemek, gibi bir çok seçenekten oluabilir.

Sadece ABD'de ; oyun alanlarnn says yüzlerle ifade edilmektedir, düzenli olarak aylk çkan 6 adet paintball dergisi vardr ve onlarca farkl firma çeit çeit paintball silahlar ve aksesuarlar üretmektedir. Bu aksesuarlar, boya saçan el bombalarndan, maynlara; duman bombalarndan, boya frlatan bubi tuzaklarna kadar geni bir yelpaze içermektedir.

Paintball Tarihçesi :
Paintball, yaklak 25 yllk geçmii olan, nispeten genç bir spor daldr. Amerikal ormanc arkadalarn kesilecek aaçlar boyarken kullandklar boya atan tabancalar birbirlerine dorultmalar ile aka olarak balam, ancak bu ilhamla 80'li yllarda ticari bir kimlie bürünmü ve tüm dünyada artan bir heyecanla oynanan bir oyun haline gelmitir.

Türkiye' de Paintball :
Ülkemizde be-alt yl önce oynanmaya balam, henüz hakettii yere gelememitir. Birçok ülkede federasyonu olan ve hatta ligleri kurulan paintball oyunu ülkemizde oldukça amatör bir seviyede kalmtr.

 

Paintball Hakknda, Paintball Oyunu, Paintball Nedir?, Avcý Paintball - Kocaeli Paintball - Kocaeli Oyun - Karaslan Kamping
 
ANASAYFA KULLANIM ŞARTLARI SİTE HARİTASI WebMail
Bu sitede yeralan görsel ve yazılı içerik
Avcı Paintball tarafından sağlanmıştır. Her hakkı saklıdır. 2011 ©